3 ponaučení z poslední doby Coronovirové

 3 ponaučení z poslední doby Coronovirové

Každá krize je i velká příležitost se něco cenného přiučit. Tohle klišé v poslední době slýcháme ze všech stran. Přesto se občas objeví někdo, kdo shrne lekce z poslední doby zajímavým způsobem. Thomas G. Plante, profesor psychologie na Santa Clara University, vybral tři základní ponaučení z poslední doby:

▶️ Klíčové osobnosti v dnešní době nejsou celebrity ani vrcholoví sportovci. Naše pozornost se přesunula na lidi, kteří netráví za normálních okolností mnoho času v záři reflektorů; zdravotníci, doktoři, prodavači v obchodech s potravinami a kurýři, co nám potraviny přiváželi. Hrdinové nemohli pracovat z domu, museli být neustále v terénu.

▶️ Krize jako je třeba právě globální pandemie ukáže ty nejlepší i nejhorší stránky lidské duše. Někteří jsou schopni nezištně pomáhat, kdekoliv je třeba. Na opačném konci spektra jsou lidé, co jen hromadili pro sebe, ochotně hlásili policii kohokoliv, kdo si na chvíli sundal na veřejném místě roušku, případně podobné „hříšníky“ rovnou slovně i fyzicky napadali.

▶️ Přes mnoho tragických momentů, krize má i mnoho sekundárních pozitivních následků. Celková úroveň životního prostředí se zlepšuje. Lidé trávili více času se svými blízkými, zpěváci a muzikanti svými virtuálními vystoupeními bavili a inspirovali tisíce lidí. Spousta z nás se naučila efektivně komunikovat, učit se i vyučovat online.

Snad se nám podaří si zmíněná pozitiva udržet. I my jsme se naučili spoustu věcí a rozjeli mnoho projektů, na které se můžete těšit již v nejbližší době! A my se těšíme, až se uvidíme na nějaké společné akci! 🤩